Altın Küre adayları belli oldu… Barbie ve Oppenheimer’ın rekabeti devam ediyor

Sinema ve dizi dünyasının en prestijli ödül törenlerinden biri olan ve hatta Oscar’ın da habercisi olarak görülen Altın Küre Ödülleri’nin adayları belli oldu.

Hollywood Yabancı Basın Birliği (Hollywood Foreign Press Association) tarafından 1944’ten beri verilen ve 7 Ocak 2024 akşamı 81. defa düzenlenecek ödüllerin adayları ise şimdiden dikkat çekti. Oppenheimer ve Barbie 9 dalda aday gösterilirken, Oppenheimer ise 8 dalda aday olarak gösterilerek şimdiden damga vurdu.

İşte adaylar:

En İyi Film (Dram)

Oppenheimer (Universal Pictures)
Killers of the Flower Moon (Apple Original Films/Paramount Pictures)
Maestro (Netflix)
Past Lives (A24)
The Zone of Interest (A24)
Anatomy of a Fall (Neon)

En İyi Film (Müzikal, Komedi)

Barbie (Warner Bros.)
Poor Things (Searchlight Pictures)
American Fiction (MGM)
The Holdovers (Focus Features)
May December (Netflix)
Air (Amazon MGM Studios)

En İyi Yönetmen

Bradley Cooper – Maestro
Greta Gerwig – Barbie
Yorgos Lanthimos – Poor Things
Christopher Nolan – Oppenheimer
Martin Scorsese – Killers of the Flower Moon
Celine Song – Past Lives

En İyi Senaryo

Barbie – Greta Gerwig, Noah Baumbach
Poor Things – Tony McNamara
Oppenheimer – Christopher Nolan
Killers of the Flower Moon – Eric Roth, Martin Scorsese
Past Lives – Celine Song
Anatomy of a Fall – Justine Triet, Arthur Harari

En İyi Erkek Oyuncu (Dram)

Bradley Cooper – Maestro
Cillian Murphy – Oppenheimer
Leonardo DiCaprio – Killers of the Flower Moon
Colman Domingo – Rustin
Andrew Scott – All of Us Strangers
Barry Keoghan – Saltburn

En İyi Kadın Oyuncu (Dram)

Lily Gladstone – Killers of the Flower Moon
Carey Mulligan – Maestro
Sandra Hüller – Anatomy of a Fall
Annette Bening – Nyad
Greta Lee – Past Lives
Cailee Spaeny – Priscilla

En İyi Kadın Oyuncu (Müzikal, Komedi)

Fantasia Barrino – The Color Purple
Jennifer Lawrence – No Hard Feelings
Natalie Portman – May December
Alma Pöysti – Fallen Leaves
Margot Robbie – Barbie
Emma Stone – Poor Things

En İyi Erkek Oyuncu (Müzikal, Komedi)

Nicolas Cage – Dream Scenario
Timothée Chalamet – Wonka
Matt Damon – Air
Paul Giamatti – The Holdovers
Joaquin Phoenix – Beau Is Afraid
Jeffrey Wright – American Fiction

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Willem Dafoe – Poor Things
Robert DeNiro – Killers of the Flower Moon
Robert Downey Jr. – Oppenheimer
Ryan Gosling – Barbie
Charles Melton – May December
Mark Ruffalo – Poor Things

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Emily Blunt – Oppenheimer
Danielle Brooks – The Color Purple
Jodie Foster – Nyad
Julianne Moore – May December
Rosamund Pike – Saltburn
Da’Vine Joy Randolph – The Holdovers

En İyi Televizyon Dizisi (Dram)

1923 (Paramount+)
The Crown (Netflix)
The Diplomat (Netflix)
The Last of Us (HBO)
The Morning Show (Apple TV+)
Succession (HBO)

En İyi Televizyon Dizisi (Müzikal, Komedi)

The Bear (FX)
Ted Lasso (Apple TV+)
Abbott Elementary (ABC)
Jury Duty (Amazon Freevee)
Only Murders in the Building (Hulu)
Barry (HBO)

En İyi Erkek Oyuncu (Dizi, Dram)

Pedro Pascal – The Last of Us
Kieran Culkin – Succession
Jeremy Strong – Succession
Brian Cox – Succession
Gary Oldman – Slow Horses
Dominic West – The Crown

En İyi Kadın Oyuncu (Dizi / Dram)

Helen Mirren – 1923
Bella Ramsey – The Last of Us
Keri Russell – The Diplomat
Sarah Snook – Succession
Imelda Staunton – The Crown
Emma Stone – The Curse

En İyi Kadın Oyuncu (Dizi / Müzikal, Komedi)

Ayo Edebiri – The Bear
Natasha Lyonne – Poker Face
Quinta Brunson – Abbott Elementary
Rachel Brosnahan – The Marvelous Mrs. Maisel
Selena Gomez – Only Murders in the Building
Elle Fanning – The Great

En İyi Erkek Oyuncu (Dizi / Müzikal, Komedi)

Bill Hader – Barry
Steve Martin – Only Murders in the Building
Martin Short – Only Murders in the Building
Jason Segel – Shrinking
Jason Sudeikis – Ted Lasso
Jeremy Allen White – The Bear

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Dizi)

Billy Crudup – The Morning Show
Matthew Macfadyen – Succession
James Marsden – Jury Duty
Ebon Moss-Bachrach – The Bear
Alan Ruck – Succession
Alexander Skarsgård – Succession

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Dizi)

Elizabeth Debicki – The Crown
Abby Elliott – The Bear
Christina Ricci – Yellowjackets
J. Smith-Cameron – Succession
Meryl Streep – Only Murders in the Building
Hannah Waddingham – Ted Lasso

En İyi Mini Dizi, Antoloji Dizisi veya Televizyon İçin Yapılmış Sinema Filmi

Beef
Lessons in Chemistry
Daisy Jones & the Six
All the Light We Cannot See
Fellow Travelers
Fargo

En İyi Animasyon

The Boy and the Heron (GKids)
Elemental (Disney)
Spider-Man: Across the Spider-Verse (Sony Pictures)
The Super Mario Bros. Movie (Universal Pictures)
Suzume (Toho Co.)
Wish (Disney)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x